Informació

Els dies 13, 14, 15, 16 de desembre de 2016 vam viatjar a Montpellier amb 21 alumnes de 3r i 4rt d’ESO de francès, per encetar l’intercanvi de llengua francesa d'enguany. Aquest projecte agermana dos instituts dins el projecte de llengües estrangeres (francès i espanyol) per millorar la comprensió i l’ expressió oral.

Durant els dies de l'intercanvi els nostres alumnes van assistir a les classes del Lycée Clémenceau i després van visitar diferents museus, esglésies, Universitat de Medicina, castell de la Verôme, entre d'altres.

Els nostres alumnes van ser acollits per la família del seu company d'intercanvi i van poder conviure amb les tradicions franceses. A més aquest projecte remarca els béns culturals I el patrimoni monumental-artístic de les dues ciutats on es realitzarà l’intercanvi.

Properament ens visitaran els alumnes de Montpellier el dies 31 de gener, i 1, 2, 3 de febrer.

Altres